רבים מאתנו אוהבים לבלות את שעות הפנאי שלהם, בעיקר בשעות הערב, באזור הנוחות והחמימות של הבית, בעודם יושבים על כורסה. ריפוד כורסאות הוא מלאכתם של אנשי מקצוע– רפדים מאומנים ומיומנים- אבל במקביל לחשיבות קבלת ייעוץ ושירות מאיש מקצוע חשובים גם הטעם וההעדפה שלנו: אנחנו אמורים להרגיש נוח בעת הישיבה בכלל ובישיבה ממושכת בפרט.

חלק משיקולי הבחירה בסוג חומר הריפוד מהווה התחזוקה שלהם, הקלות או הקושי שבהם ניתן להסיר כתמים, לחדש ולשדרג את הריפוד, שימוש בחומרי ניקוי ייעודיים ועוד.

ריפודריפוד כורסאות מאפשר לשוות להן חזות יפה; מגוון סוגי החומרים, טכניקות מגוונות של עבודה, טקסטורות וגימורים שונים. חרף חשיבות החזות החיצונית של הריפוד, הרצון שיהיה אסתטי ודקורטיבי, חשוב לקחת בחשבון, כי ככל שהבד יהיה איכותי ועמיד יותר, כך ניתן יהיה ליהנות מהריפוד למשך זמן רב יותר. באופן טבעי, בד עבה חזק ועמיד יותר מאשר בד דק. בדים דקים יותר, כגון כותנה או פשתן, נוחים וקלים לניקוי אבל הם נוטים להישחק ולהתבלות מהר יותר.

אם אתם בוחרים את סוג הריפוד לפי הטעם האסתטי והוא שגובר על כל שיקול אחר, חשוב ביותר לוודא כי אתם יודעים כיצד לנקות אותו בלי לגרום נזק לריפוד. שאלו את הרפד על אודות יתרונות החומר וחסרונותיו ושאלו עצמכם האם אורח החיים שלכם, במיוחד אם יש בבית ילדים קטנים ולא תמיד ניתן להשגיח עליהם בשבע עיניים ולמנוע את לכלוך הריפוד, מאפשר לכם שמירה קפדנית על שלמות הריפוד וניקיונו.

אם אתם מעדיפים, לדוגמה, כורסאות עור, חשוב שתדעו, לדוגמה, כי מדובר בחומר אטום, שאינו נושם, ולכן ישיבה ממושכת עלולה לגרום להזעת הגוף ולרטיבות הכורסא. כמו כן קשה לטשטש סימני שריטות על העור, העלולות להיגרם כתוצאה מאי זהירות בשימת חפצים חדים או במשחקי ילדים.

יהיה סוג החומר שממנו עשוי הריפוד אשר יהיה, אם פעם בכמה שנים אתם רוצים לשנות ולגוון את מראה הבית בכלל והסלון בפרט, אין כל סיבה וכל הצדקה להחליף את הריהוט כאשר החלפת ריפוד ספות וכורסאות בו עשויה לגרום לשדרוג ולהעצמת האפקט החזותי של הפריטים השונים והמראה והאווירה הכלליים שיוצר השילוב שלהם.

שתפו ועיזרו גם לחברים שלכם:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter