מדי שנה מוקמים בישראל עשרות אלפי עסקים קטנים, אך אחוזים גבוהים מהם לא שורדים את השנה הראשונה. אליהם מצטרפים עוד אלפי עסקים קטנים קיימים שאינם מצליחים לעמוד בתחרות שבתחום ולהציג מאזן חיובי. אחת הסיבות המרכזיות לכך הינה התנהלות בלתי יעילה שמובילה לבזבוז משאבים יקרים, וכאשר לוקחים בחשבון את מסגרת התקציב המצומצמת של עסקים קטנים ניתן להבין שכל הוצאה שכזו הינה חשובה ומשמעותית. על כן, בעלי עסקים קטנים ומנהליהם נדרשים לחשיבה המכוונת לחיסכון והתייעלות בכל הפרטים והמרכיבים, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות.

שירותי מיקור חוץ

אחד המרכיבים העיקריים בהם עסק קטן יכול לחסוך הינו פנייה לספקי שירותים חיצוניים בעת הצורך, החל ביועצי שיווק ועד לרואי חשבון. דוגמא בולטת לכך מהווים שירותי מענה טלפוני של ביפר וחברות נוספות, המאפשרים להחליף את המזכירה או לחילופין לגבותה בשעות העומס. מדובר במוקדים הפועלים 24 שעות ביממה ומקנים ללקוחות מענה אדיב ומהיר, שמסייע בשמירה על תדמית רצינית ועל הקשרים העסקיים. החיסכון המגולם בשירותים אלו קשור בעלויות הגבוהות של העסקת מזכירה במשרה חלקית או מלאה, ובניהול זמנים מקצועי הכולל בין היתר תיאום פגישות, גביית תשלומים ומענה גם בשעות שהעסק אינו פעיל. כלומר, ניתן לחסוך באמצעות שירותי מענה אנושי אלפי שקלים בכל חודש, ובתוך כך להגביר את יעילות העסק ולהגדיל את רווחיו.

חיסכון בצריכת החשמל

מטבע הדברים, בכל משרד קיימים מכשירים חשמליים כדוגמת מחשבים, גופי תאורה, מדפסות ומזגנים. כל אלו מהווים לבסוף הוצאה חודשית שמהווה סעיף לא קטן בהוצאות העסק. על מנת לחסוך בהוצאות החשמל מומלץ תחילה להנחות את העובדים לעבר התנהלות אחראית יותר, כדוגמת כיבוי מכשירים שאינם נחוצים, או כיוון פעולת המזגנים לטמפרטורה של כ- 25 מעלות. זאת, בליווי הסבר בגובה העיניים על חשיבות ההתייעלות והשלכותיה על הוצאות ורווחי העסק. בנוסף, יש לתת את הדעת על הדירוג האנרגטי של מכשירים קיימים בעסק, ובמידת הצורך להחליפם באחרים שזוללים פחות חשמל. לא מדובר במשימה מורכבת מאחר שניתן בנקל לזהות את הדירוג האנרגטי שמצוין באותיות לועזיות מ- A עד G, כלומר מהקל אל הכבד.

ביצוע קניות נבונות

לעיתים קרובות יש צורך לרכוש ציוד טכנולוגי ואחר העולה אלפי שקלים, וחשוב לעשות זאת בצורה מושכלת לאור סקר שוק מעמיק, וניצול מבצעים שמציעות חנויות ורשתות. כמו כן, במשרדים קיימות כמויות בלתי מבוטלות של ציוד מתכלה, שלכאורה אינו כרוך בעלויות גבוהות אך ההוצאות עליו מצטברות לכדי סכומים משמעותיים. גם כאן מומלץ להתנהל בצורה נבונה על ידי פנייה לספקים המסוגלים להציע שירותים מקיפים לעסקים, ומענה למגוון רחב של מוצרים נחוצים. התנהלות שכזו תמנע את בזבוז הזמן על שיטוט בין חנויות רבות, תספק כתובת אחת לפניות או בעיות, ובסבירות גבוהה גם תקנה הנחות משמעותיות שלא ניתן לקבל על ידי פנייה לכל ספק בנפרד.

שתפו ועיזרו גם לחברים שלכם:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter