עו”ד פלילי הוא בעל מקצוע המתמחה בסדר הדין הפלילי.
המאפיין הבולט במדינת ישראל הוא שהתובעת העיקרית ברוב התיקים הפליליים המוגשים לבית המשפט היא המדינה והסנגור המייצג, הינו עו”ד, לרוב עצמאי, המשמש כבא כוחו של הנאשם.

ראוי כי משרד עורכי הדין, בבואו לייצג לקוח, יהיה בקיא בחומר הראויות ובתיק בו הוא עוסק מחד ומאידך שיהיה בקיא בכל סדרי הדין הנוגעים למשפט המתנהל.

כיצד נדע להעריך את מקצועיותו של עורך הדין הפלילי המייצג אותנו

מקצוע עריכת הדין אינו נמצא על גבול המוחלט. זהו מקצוע שהשטח האפור בו עולה על הדברים הברורים.

  • הבנת הלקוח – עו”ד פלילי טוב יבחן את הלקוח מנקודת ראותו וינסה להבין את הסיטואציה בה נכח הלקוח ואת הלך מחשבתו. עו”ד ישתמש באפיוני האישיות של הלקוח שלו על מנת להשיג לו נקודות זכות במהלך המשפט.
  • עורך דין פלילי יעמיק ברצף ההיררכי של האירועים בתיק ראייתי ויעמוד על דקויות בזמן בחינת התיק והצגתו בבית המשפט.
  • כל עורכי הדין עברו את אותה ההכשרה מבחינת ידע משפטי. ברור שעו”ד אמור לגלות בקיאות בכל החלק התיאורטי של ידיעת החוק אולם משרד עורכי דין פליליים חכם יגלה יצירתיות והלך מחשבה מחוץ לקופסא ולמסגרת. בהרבה מהתיקים הפליליים מחשבה יצירתית תביא, בסופו של דבר, לשחרור הנאשם או זיכויו.
  • יכולות אישיות – עורך דין בעל ותק וניסיון יידע להציג חומר ראייתי נתון, עובדות יבשות בתאורה הנכונה, משמע, יכולת אישית של עורך הדין הפלילי לרכך את הראיות ולדעת להמעיט בחשיבותן תוך קישור למצבו הנפשי, הגופני הסוציואקונומי והמשפחתי של הנאשם. ידוע כי הצגת הראיות בזווית הנכונה מסייעת רבות בהכרעת הדין של השופטים ובחומרת גזר הדין שישקל.
  • זמינות – בעת נקיטת הליך פלילי זמינות עו”ד היא קריטית. הלקוח ברוב המקרים לחוץ ומפוחד ותפקידו הראשוני של עו”ד הוא הכנסת פרופורציות לסיטואציה והבהרת המצב לנאשם.

חשיבות המקום העסקי של עורך דין פלילי

הנאשם, ברוב המקרים, יעדיף לשכור את שירותיו של עו”ד שקרוב למקום מגוריו.

לדוגמא: עורך הדין שעובד באיזור ירושלים בדר”כ יכיר את תחנת המשטרה והעובדים בה. עורך דין פלילי בירושלים רגיל לעבוד ומכיר מגזרי אוכלסיה מגוונים, בעלי כללי התנהגות שונים, ומשכך גם רמת האמפטיה וההבנה ללקוח העומד מולו תהיה גבוהה יותר.

דוגמא נוספת: עורך דין מתמחה בנושא הפליליסט באיזור תל אביב יכיר לרוב את הקולגות בתחום עיסוקו היות ויש ריכוזי משרדים לרוב במקומות ספציפיים.
בתיק המונה מספר נאשמים המיוצגים על ידי עו”ד שונים עורך דין פלילי מתל אביב ייצור קשר מהר יותר עם הקולגה וכך יוכלו לשתף פעולה ביתר קלות.

שתפו ועיזרו גם לחברים שלכם:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter