בימינו אנו מקררים שאנו רוכשים הינם משוכללים, חזקים ועמידים וככאלה מתוכננים לספק לנו שירות טוב, לאורך זמן, ללא תקלות, אולם, יחד עם זאת, תקלות עלולות להתרחש בכל רגע נתון, אפילו בגלל סיבה חיצונית שלא קשורה לטיב המקרר, ואז ניאלץ להשתמש בשירותיו של טכנאי מקררים.

מיהו טכנאי מקררים מוסמך

טכנאי מקררים הינו בעל מקצוע שעבר הסמכה כטכנאי קירור ומיזוג מטעם התמ”ת. הסמכה זו ניתנת לבוגרי תואר בטכנאות ו או הנדסה רלוונטיים. ההסמכה הניתנת לבוגרי טכנאות מקררים מתירה להם לטפל בכל מקרר, מקפיא או מזגן. כמובן שבבואנו לבחון את מקצועיותו של טכנאי המקררים אנו נבדוק את זמן ההתמחות והניסיון אותו רכש במהלך השנים.

חלק מהחברות הגדולות כמו סמסונג, LG ואמנה אף מכשירות את הטכנאים אצלהם בחברה כך שלטכנאי המוזמן יש התמחות בסוגי מקררים ספציפיים.

טיפים בנושא שמירה על המקרר מאת טכנאי מקררים

  • מניעת ריח רע במקרר – בראש ובראשונה הקפדה על איטום כל סוגי המזון המאוחסנים במקרר. ישנן “תרופות סבתא” הממליצות הנחת קערית קטנה עם מלח גס או קפה שחור לספיגת ריחות לא נעימים.
  • מקום למקרר בבית – טרם רכישת המקרר מדדו אורך, גובה ועומק של המקום המיועד. פעמים רבות הצרכן אינו נותן דעתו לנקודות אלו ולאחר הרכישה עומד מול שוקת שבורה שהרי גם טכנאי המקררים המיומן ביותר אינו יכול לצמצם את גודלו של המקרר.
  • טמפרטורה במקרר – קירור עוצמתי מידי פוגע במזון ולכן טכנאי מקררים ממליצים לבחור בטמפרטורה המתאימה לכם על פי סוגי המזון המאוחסנים או לפנות להוראות היצרן יל מנת לברר איזוהי הטמפרטורה אשר תשמור על טריות המזון לאורך זמן.
  • ייעוץ טלפוני – בשעה שנתקלים בבעיה במקרר רצוי לקבל לפני הזמנת טכנאי המקררים ייעוץ טלפוני. עלות תיקון מקרר יכולה להתבצע על ידי הלקוח ללא התערבות פיזית של טכנאי מקררים וכך יכול הלקוח לחסוך מאות ואלפי שקלים.
  • מרחק מהקיר – טכנאי מקררים ממליצים להציב את המקרר במרחק של 15 ס”מ מהקיר על מנת לאפשר צינון יעיל של הצנרת בגב המקרר. אם נצמיד את המקרר לקיר אנו עשויים לגרום נזק מצטבר למקרר.
  • פתיחת דלת המקרר – פתיחה תכופה של דלת המקרר פוגמת בטריות המזון וגורמת לנזק מצטבר למקרר.
  • איטום – תחום איטום המקרר הוא קריטי היות והקפדה עליו חוסכת שימוש בחשמל ומאריכה את חיי המקרר. באם נתקלים בתקלה של איטום המקרר יש לטפל בה במיידי ולעתים רצוי לקרוא לטכנאי מקררים להחלפת הגומיות.
  • אחריות – באם נתקלים בתקלה במקרר רצוי לבדוק האם האחריות עליו בתוקף. תיקון מקרר זהו עסק לעתים יקר.

מה קורה בחברות הגדולות כגון אמנה, LG וסמסונג

תיקון מקרר אמנה, LG או סמסונג פשוט יותר מכיוון שהם שייכים לסדרת מקררים יוקרתיים בעלי “בעל בית”. הכוונה היא שכאשר נתקלים בצורך לתיקון מקרר סמסונג, LG או אמנה אנו נתקשר לחברה והיא תשלח טכנאי מקררים שעבר הסמכה ספציפית בחברה עצמה ומכיר את המוצר מלפני ומלפנים ומשכך אנו יכולים להבטיח לעצמנו תיקון אמין ישירות מבית היצרן והגעת שכנאי מקררים מומחה בתחום.

באדיבות אולימפוס טכנאי מקררים

שתפו ועיזרו גם לחברים שלכם:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter