מומלץ מאוד לנשים ללמוד הגנה עצמית. לעיתים נשים צריכות ללכת בלילה ברחוב, ואז הן חשופות להטרדות.

קורס הגנה עצמית לנשים, מבוסס על שיטה ישראלית שפותחה בארץ, הנקראת: “קרב מגע ישראלי”. העיקרון של שיטה זו, היא פגיעה באויב בתוך דקות ספורות, באופן שינטרל את האויב, ויוציא אותו מכלל פעולה. שיטה ישראלית זו, מותאמת למצב הביטחוני בארץ, ואופי השיטה הקצר והקולע, מתאים כבתור טכניקת הגנה עצמית לנשים. יש לזכור שנשים הן עדינות יותר, ואינן מתאימות לקרב קארטה ממושך עם התוקף, ולכן שיטת “קרב מגע ישראלי”, מתאימה מאוד עבור נשים.

 

השלב הראשון: לעבור ממצב של מותקפת, למצב של תוקפת:

כדי להצליח להתגונן באמצעות “שיטת קרב מגע ישראלית”, יש צורך בשינוי קו מחשבה. בדרך כלל, אדם עלול למצוא את עצמו קופא מהלם בזמן תקיפה, וכך התוקף יכול לעשות במותקף כרצונו. את העיקרון הזה מנצלים נוכלים המטרידים נשים. בעצם הלמידה של השיטה, הנשים מרגילות את עצמן לקו החשיבה של הגנה עצמית. התרגול המסיבי בכיתה, יגרום לכך שבמקרים אמיתיים, האישה לא תקפא בעת תקיפה, אלא תשיב מתקפת נגד. מומלץ לכל אשה ללמוד את שיטת “קרב מגע ישראלי”, משום שכאשר תהיה תופעה ברורה שנשים יודעות להשיב מתקפה נגדית, ולהכריע את התוקף, תפחת התופעה של הטרדת נשים ברחוב.

יתרון ההפתעה:

כאשר אשה לומדת הגנה עצמית, היא רוכשת לעצמה יתרון של “גורם ההפתעה”. מה המניע של התוקף? המניע של התוקף, הוא עיוות נפשי של מימוש היצרים והדחפים שלו. נשים נתפסות בעיני התוקפים “כמין החלש”. התוקף רואה את עצמו חזק יותר מהאשה אותה הוא רוצה לתקוף. הפסיכולוגיה של התוקף, היא שהתוקף איננו מצפה לתגובת נגד של האשה, ואילו היה מצפה לתגובת נגד של האשה, סביר להניח שהתוקף היה נמנע מלתקוף.

לכן, כאשר אשה מגיבה בתקיפה, התוקף מוצא את עצמו מופתע מעצם התגובה של האשה. תחושת ההפתעה של התוקף, היא יתרון משמעותי, המאפשר את ההגנה העצמית ואת הבריחה מהתוקף.הגנה עצמית לנשים

כלי הנשק- ידיים ורגליים:

בקורס הגנה עצמית לנשים, לומדים שגם ידיים ורגליים, יכולים להיות כלי נשק מצוין. בקורס לומדים מה לעשות כאשר אין לאשה שום אמצעי הגנה עצמית. כיצד ידיים ורגליים יכולות לשמש כנשק? העיקרון הוא למידה והכרה של רפלקסים בגוף האדם. היכרות מעמיקה עם הרפלקסים, תסייע לאשה לתקוף בעת הצורך.

עבודה על רפלקסים

שיטת קרב מגע ישראלי, מתבססת על רפלקסים של התוקף. ישנם נקודות מסויות בגוף, שכאשר תוקפים אותן, הרפלקס של המותקף הוא  השתתקות. אין הכוונה היא גירמה לפציעה קשה או למוות, אלא הכוונה היא, שהרפלקס שנוצר בעת הפגיעה בנקודות הרגישות, גורם לתוקף לעמוד קפוא למשך כמה דקות או ליפול. זהו חלון הזמן בו יכולה האשה לברוח, ולסביבה להשתלט על התוקף, ולהכינו למעצר.

שתפו ועיזרו גם לחברים שלכם:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

4 thoughts on “הגנה עצמית לנשים

  1. מאד מרוצה,מדריך בעל ידע רב וניסיון, עמידה בזמנים מאד טובה, זה היה חוג ספורט, מאד מרוצה ממנו.

  2. התאמנתי איתו בשיעורים פרטיים ונהנתי מאוד מההתפתחות ביכולות שלי.

  3. פניתי לצורך חוג כושר. המחיר סביר, השירות והיחס בסדר גמור

Comments are closed.