כשחושבים טיפה לעומק על תפקידה של דלת הכניסה בבית, אפשר לזהות שני תפקידים מרכזיים שאותם היא אמורה למלא:
א. אסתטיקה – להשתלב בצורה נכונה בעיצוב הכולל ולהוסיף ערך עיצובי לאזור הכניסה לבית
ב. בטחון – להגן על דיירי הבית ולאפשר להם לבודד את עצמם מאיומים פוטנציאליים מבחוץ
עבור מרבית האנשים, שני התפקידים הללו הם נתוני מידע מובנים מאליהם, ואנו מתייחסים אליהם בצורה די אוטומטית ושקולה בתהליך של בחירת דלתות כניסה. יחד עם זאת, לאורך שנים ארוכות קיבלו שיקולי הבטחון משקל רב יותר, הן בגיבוש קולקציות הדלתות שהוצעו לנו, והן בבחירת הדלת המתאימה לנו.

דלת כניסה למשרד

מקומם של שיקולי העיצוב בבחירת דלת כניסה

במהלך שנים אלו, הייתה הדלת הנפוצה והשכיחה ביותר, דלת הפלדה הרב-בריחית, שעד היום ניתן למצוא אותה כמעט בכל בית. בעשור האחרון, ניתן לזהות שינוי מגמה בהיבט זה עם דגש הולך וגובר על משקלה של האסתטיקה בסך מכלול השיקולים הנלקחים בחשבון בבחירת דלת הכניסה. הדלתות הופכות להיות יותר מעוצבות, פחות חלקות וחד גוניות, ויותר בעלות ערך אסתטי, לעיתים ייחודי ומותאם אישית. זאת בדיוק הנקודה לומר את הדבר הבא: דלת הכניסה האידיאלית עבורכם היא דלת הכניסה שמעניקה לכם את האיזון הטוב ביותר בין שיקולי האסתטיקה ובין שיקולי הבטחון.

דלתות כניסה מעוצבות

שילוב חכם של חומרי גלם

בהיבט זה, המרכיב בעל ההשפעה הגדולה ביותר על האיזון בין שיקולי הבטחון ובין שיקולי האסתטיקה הוא חומר הגלם ממנו עשויה הדלת. בעבר כאמור, היה שיקול הבטחון השיקול המשמעותי יותר, ובהתאם לכך היו הדלתות עשויות מסגרת פלדה עם ציפוי דקיק של יריעה פולימרית, שכל תפקידה היה להסוות את הפלדה ולהעניק לדלת מינימום של אסתטיקה. כיום, ניתן למצוא דלתות כניסה המשלבות מספר חומרי גלם במקביל, כשהקו המנחה הוא דלת בטיחותית מחד ומעוצבת מאידך.

דלת מרקורי

הבטחון בליבת הדלת – העיצוב במעטפת

שילוב זה יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות שימוש במסגרות פלדה המהוות את ליבת הדלת, ואשר אותה מצפה חיפוי מעוצב עם חריטות ועיטורים, חיפוי עשוי עץ, פולימר או זכוכית. כמו כן, ניתן למצוא דלתות בהן משולבת גם זכוכית כאמצעי עיטור בלבד, וגם במקרה זה מדובר בזכוכית כפולה, לעיתים משוריינת, ובמרבית המקרים גם בתצורה אטומה שמבטלת את השקיפות הטבעית של הזכוכית, וזאת משיקולי פרטיות מן הסתם.

דלתות כניסה לבניין

טווח רחב של אפשרויות שהן גם בטוחות וגם מעוצבות

מה שחשוב לזכור הוא, שטכנולוגיות הייצור המודרניות של דלתות כניסה הן טכנולוגיות המאפשרות להציע דלתות בכל עיצוב אפשרי מבלי לפגוע במרכיב הבטחון של הדלת. אחרי שנים בהן התרגלנו לבחור בדלת הפלדה הגנרית, שמעניקה לנו את תחושת הבטחון הגבוהה ביותר, כיום יש באפשרותנו להזמין דלת כניסה מעוצבת, אסתטית ומותאמת לטעמנו האישי, ועדיין ליהנות מרמת הבטחון שמעניקה לנו דלת הפלדה הישנה והטובה.

שתפו ועיזרו גם לחברים שלכם:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter